środa, 24 sierpnia 2016

Niedoceniony i urokliwy Hanau

Był Frankfurt, to nadszedł czas na Hanau. Kolejne miasto w Hesji. Jest zdecydowanie mniejsze  niż nasz Frankfurt. Jednakże bardziej malownicze. Spokojniejsze. Jeśli, ktoś z was lubi wycieczki po parkach lub stare budownictwo to idealny punkt wypadowy dla was.  Niestety jest niedoceniane przez sąsiedztwo z Frankfurtem. Co uważam za błąd. Wiadomo mając do wyboru Frankfurt a Hanau, nie trudno się domyślić co większość by wybrała. I właśnie przez to miasto dużo traci. Zamiast zyskiwać. A jest naprawdę cudowne. Mnie kojarzy się z moim miastem rodzinnym. Małe ale fajne. Plus nie czujesz tej presji wielkiego świata. Tylko wiedziesz spokojne życie. Wciąż blisko natury. A jednak w mieście. O tak. Takie właśnie jest Hanau. Swojskie. Tutaj nie macie problemu ze znalezieniem parkingu. Nawet za darmo! A spektakle w amfiteatrze na otwartej przestrzeni są naprawdę genialne. Nie dość, że bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. To jeszcze atmosfera! Idealne miasto na spacery rodzinne. Nadrabia, swoim urokiem.
Czy wspomniałam o koncertach Jezz w parku? Tak takie koncerty są co tydzień w miejskim parku. Za darmo. Także jeśli masz wolny czas to możesz pójść na kawę i posłuchać dobrej muzyki na świeżym powietrzu. W każdą niedzielę o 11.
Co do soboty to od godziny 8 do 14 na głównym placu mamy prawdziwy trag. Warzywa. Owoce. Wszystko co dusza zapragnie. I wszyściutko świeże prosto od rolników. Warto się wybrać, choćby z ciekawości. Czy też chęci kupienia świeżych jajek. :)
A jaki jest minus? Cóż jeśli idzie o stronę gastronomiczną i klubową. To wieje pustką. I dość wygórowanymi cenami. Niestety. A wszystko przez to, iż konkurencja jest znikoma. Drugi minus jest taki, że im dalej od centrum tym większy masz strach wyjść na rower po 19. Dlatego Hanau jak na małe miasto jest bardziej niebezpieczne, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Również traci na uroku z racji wielkiego kompleksu ośrodka wychowawczego dla młodzieży. Odstraszające miejsce.
Jednakże z czystym sumieniem mogę polecić wam tam spacery. Nie pożałujecie!
Także jeśli ktoś będzie w pobliżu zapraszam i tam! :)
A oto i parę zdjęć!1 komentarz:

  1. Lubię takie "perełki" w pobliżu dużych miast. Naprawdę ładnie.

    OdpowiedzUsuń